Jesienna Liswarta

Jesienna Liswarta

Informacje

  • Rzeka: Liswarta i Warta – odcinek Zawady – Wąsosz
  • Data spływu: 12 października 2019
  • Dystans: około 20 km

Opis

Liswarta, obok Warty, jest rzeką po której pływam najczęściej, wynika to z dwóch rzeczy. Po pierwsze: jest przepiękna, po drugie: mam do niej bardzo blisko. To sprawia, że jest ona idealną kandydatką jeśli trzeba zmontować spływ na szybko. To był mój pierwszy spływ po kilkumiesięcznej przerwie w pływaniu wynikającej z konieczności załatwienia zaległych spraw na uczelni. Nie jest łatwo równolegle pracować na pełny etat i studiować, jednak zabrnąłem już zbyt daleko i głupio było to zaprzepaścić, dlatego spiąłem poślady, zaliczyłem wszystkie zaległe przedmioty i w tempie ekspresowym napisałem pracę magisterską. Udało się, we wrześniu zdobyłem tytuł. Kosztowało mnie to sporo pracy, nerwów oraz musiałem poświęcić  cały urlop ale najważniejsze, że mam to już za sobą.

Niestety, straciłem trochę motywację do prowadzenia bloga co objawia się brakiem nowych wpisów w ostatnim czasie.  Po części wynika to z tego, że zainteresowałem się fotografią, kupiłem porządny aparat i teraz dużo wolnego czasu spędzam na robieniu zdjęć. Robię te zdjęcia i robię a nawet nie mam ich kiedy publikować… Plany są ambitne – cały czas myślę o zrobieniu osobnego bloga o tematyce fotograficznej a ten pozostałby strikte w tematyce kajakarskiej. Co z tego wyjdzie – zobaczymy.

Wracając do Liswarty i spływu – ponieważ ten odcinek pływałem już kilkukrotnie i jest dobrze opisany na blogu nie będę zagłębiał się zbytnio w opisy, wrzucę tylko zdjęcia aby oddać klimat wczesnej jesieni na Liswarcie bo w tym okresie chyba jeszcze tą rzeką nie płynąłem.

Zaczynamy w ośrodku Krecik w Zawadach. W tym spływie towarzyszy mi moja mama
Liswarta
Liswarta
Liswarta
Czarny baran
Bystrze przy młynie za Zawadami
Most kolejowy
Most kolejowy – zdecydowanie najpiękniejszy i najbardziej klimatyczne w okolicy
Most kolejowy z drugiej strony
Liswarta
Liswarta
Liswarta
Liswarta
Bystrze w okolicy wsi Suchany
Liswarta
Liswarta
Liswarta
Liswarta
Klimatyczna kładka na Liswarcie
Kolejny bystrze przy młynie w Bujecku
Kładka
Kładka
Liswarta
Łabędzie nisko latają
Liswarta
Nie ma to jak kiełbacha na meandrze – szybkie ognisko
Liswarta
Meandry Liswarty
Liswarta
Liswarta
Kolejny meander
Meandry Liswarty
Meandry Liswarty
Liswarta
Łabędź
Most w Kulach
Liswarta
Liswarta
Liswarta
Liswarta
Na cypelku pomiędzy Liswartą i Wartą
Warta
Warta
Warta
Koniec na przystani w Wąsoszu

Niebawem postaram się wrzucić kolejne relacje z Prosny którą zaczęliśmy z ekipą “rozdziewiczać” od samej góry (Gorzowa Śląskiego), zwałkowej Pilsi (dopływ Widawki) oraz bardzo górnej Widawki z Kodrąba

2 Replies to “Jesienna Liswarta”

  1. Wojtek, super że opisałeś tą trasę. Ja w trakcie Bożego Ciała mam zamiar tam popłynąć. Musimy jeszcze kiedyś zrobić razem jakiś spływ. Pozdrawiam serdecznie, Wojtek 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *