Rawka, odcinek Suliszew – Budy Grabskie

Rawka, odcinek Suliszew – Budy Grabskie

Informacje

  • Rzeka: Rawka– odcinek od mostu w Suliszeie do mostu w Budach Grabskich
  • Data spływu: 26.11.2016
  • Dystans: około 22km
  • Czas spływu: 6.5h

Mapa spływu

Opis

Korzystając z wolnej soboty postanowiłem opisać spływ, który odbył się prawie równy rok temu. Poszukując kompana na kajak pisałem na różnych forach kajakarskich i wodnych, odezwał się do mnie pan o pseudonimie Ryba i zaprosił mnie na spływ Rawką. Sprawdziłem czym prędzej gdzie to jest, licznik pokazał trochę ponad 150 kilometrów, zdecydowałem, że pojadę. Pierwotnie planowałem dwa dni spływu z noclegiem, niestety na niedzielę wypadła mi delegacja z pracy i musiała mi wystarczyć tylko sobota w kajaku. Ale dobre i to, jak się okazało warto było jechać taki kawał – ze względu na piękną rzekę oraz super ekipę z którą miałem okazję płynąć.

Początek spływu, most w Suliszewie. I od razu ciekawostka – Rawka od źródeł do ujścia jest rezerwatem przyrody.
Przenoska progu, przy okazji przerwa ma jedzenie i picie
Przepiękny meander na Rawce
Ten sam meander w przeciwnym kierunku
I jeszcze raz ten meander…
Próg niby niski ale konieczna jest przenoska, jak dowiedziałem się od uczestników spływu z progu wystają metalowe element o które można z powodzeniem rozwalić sobie kajak. A na kamieniu po lewej zaliczyłem kabinę, wtedy jeszcze pływałem bez fartucha 🙂
Przy drewnianym młynie mijamy kolejny próg – tym razem do spłynięcia
Most a pod mostem próg
Płyniemy sobie spokojnie a tu nagle… Morsy pluskają się w najlepsze 🙂
Ostatnie zdjęcie ze spływu, widok z mostu w Budach Grabskich. Jeszcze tylko kilkaset metrów i jesteś z powrotem w ośrodku.

I to by było na tyle… Zdjęć zbyt wiele nie zrobiłem, nie miałem wtedy jeszcze swojego hiper aparatu a z telefonu starałem się korzystać oszczędnie bo jeden już poszedł na dno 🙂 Zdjęcia które wrzuciłem nie oddają w pełni klimatu rzeki, nie widać tutaj np: zwałek które co jakiś czas się trafiały.

Warto było pofatygować się na Rawkę – ze względu na przepiękną rzekę oraz na super ekipę z którą miałem okazję płynąć. Pozdrawiam ekipy z forum Wodniaków, ze Skierniewic, z Radomia, pana ze składanej kanadyjki oraz oczywiście Rybę który mnie zaprosił 🙂

Wideo

Na spływie nagrałem więcej filmów niż zrobiłem zdjęć 🙂

Tutaj zjazd jednego zawodnika z dość sporego meandra, ta akcja również zainspirowała mnie do zjeżdżania z meandrów 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *