Kocinka z Kuźnicy do ujścia na Liswarcie

Kocinka z Kuźnicy do ujścia na Liswarcie

Informacje

  • Rzeka: Kocinka – odcinek z Kuźnicy do ujścia na Liswarcie w Kulach
  • Data spływu: 09.09.2017
  • Dystans: około 8.3 km
  • Czas spływu: 4,5h
  • Poziom wody na rzece: 97 cm (w Kulach na Liswarcie)

Trasa spływu

Opis:

Tym razem będzie to głównie wideo relacja, zdjęcia w bardzo głupi sposób utraciłem… sformatowałem kartę zamiast pendriva… I zdjęcia przepadły. A szkoda bo zapowiadały się nieźle. Na pocieszenie wrzucam fotki, które zrobiłem podczas poprzednich wycieczek wzdłuż Kocinki.
Krótko o Kocince: jest to prawy dopływ Liswarty, wypływa nieopodal Kłobucka, w Kamyku schodzi się z odnogą wypływającą w Częstochowie. Spływalna robi się niewiele dalej – od Kuźnicy Kiedrzyńskiej. Płynie przez malownicze tereny leśne, łąki oraz na niewielkich odcinkach przez wioski. Jej koryto jest uregulowane tylko w bardzo małym stopniu, przeważnie rzeka płynie na dziko, często podmywając wysoki brzeg i tworząc niesamowite meandry. Warto dodać, że żyją w niej ryby łososiowate, m.in: pstrągi. Kocinka to jedna z najczystszych rzek w najbliższej okolicy.
Trasa którą płynąłem, Kuźnica – Kule, prowadzi w całości przez las, przez co jest dość uciążliwa do pokonania ze względu na zalegające drzewa… Nie ma co opowiadać, lepiej obejrzeć:

Wideo

Zdjęcia

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *