Warta, spod autostrady A1 do Zakrzówka Szlacheckiego

Warta, spod autostrady A1 do Zakrzówka Szlacheckiego

Informacje

  • Rzeka: Warta – odcinek spod autostrady A1 do Zakrzówka Szlacheckiego
  • Data spływu: 13.08.2017
  • Dystans: około 11 km
  • Czas spływu:

Trasa spływu

Opis:

Tym razem płynęła ze mną moja mama dla której był to debiut na kajaku jednoosobowym – dałem jej swoją Pyranhę, ja wziąłem wypożyczonego Trapera – nie płynęło się nim najgorzej ale ze sterownością było licho – kajak bardzo ciężko manewrował. Moja mama miała z kolei problemy z utrzymaniem kierunku – aż do momentu wyciągnięcia skega. Okazuje się, że początkującym może to bardzo pomóc.

Zaczęliśmy pod autostradą A1 – dobre miejsce do rozpoczęcia spływu, ciężko je znaleźć ponieważ przejazdu nie widać na Google Maps, krótki opis: jadąc od strony Łęgu do Szczepocic Rządowych, tuż przed przejazdem przez autostradę A1 (diabelnie niebezpiecznym) – skręcamy w prawo, jedziemy wzdłuż “jedynki” przez kilkaset metrów i tuż obok rzeki mamy przejazd pod A1dynką – jest gdzie stanąć i można wygodnie dojść do wody

Odcinek lekki, łatwy i przyjemny. Spokojny nurt, tylko jedna przenoska – czynny tartak i próg wodny o wysokości około 1,5 – 2 m – nie do przepłynięcia, przenosimy po prawej stronie, jakieś 5 – 10 metrów przed progiem. Wyjście z kajaka niewygodne, wąski przesmyk wzdłuż trzcin, brzeg głęboki i stromy – wcześniej być możne znajdzie się coś lepszego.

Po pokonaniu przeszkody wpływamy do miejscowości Łęg, mijamy most – za mostem po lewej dobre miejsce na postój, wygodne zejście oraz stoliki z ławkami. Następnie dopływamy do Kijowa – to zaledwie kilka domków w oddali na prawym brzegu, dalej najfajniejszy odcinek rzeki – Warta kręci tu ogromne łuki przez zalesiony teren, bardzo przyjemne dla oka.

Na tym odcinku spotkać można bardzo wiele spływów, szczególnie w weekendy, ponieważ jest on łatwy i piękny, dlatego doskonale nadaje się na spływy rodzinne.

Galeria:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *